Salon

Modern Salon Dekorasyonu İçin 8 Şık Öneri

Salon dekorasyonu yaparken, çalışmalara başlamadan önce çok fazla planlama ve araştırmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Salon, kişisel zamanınızın çoğunu ve misafirlerinizi ağırlamak için kullanacağınız bir alan, dolayısı ile en ufak ayrıntılar bile büyük önem taşıyor. Peki modern bir salon dekorasyonu yapmak için nereden başlanmalı, nelere dikkat edilmeli? İşte size ilham vereceğini düşündüğümüz Modern Salon Dekorasyonu İçin 8 Şık Öneri.

Modern Salon Dekorasyonu İçin 8 Şık Öneri

Bugün yazımızda,  oturma odanızın modern görünmesini sağlamak için yaşam alanınıza dahil edebileceğiniz 8 dekoratif parçaya yer veriyoruz. Tabi ki bu tasarım unsurları sadece görsel estetiği sağlamak için değil, dekorasyona işlevsellik  katmak içinde gereklidir.

Yan sehpa

Her oturma odasının sahip olması gereken, olmazsa olmaz unsurlardan biri şüphesiz ki bir sehpa. Söz konusu dekoratif sehpa modelleri olunca karar vermek bir hayli zorlaşabiliyor. Fakat modern bir salon dekorasyonu için size önerimiz cam ve metal malzemeye sahip tasarımlara odaklanmanız. Cam ve parlak metal iç mekanlarda son derece dikkat çekicidir ve odaya modern bir hava katar.

Zemin Lambası

Modern görünümlü bir oturma odası hayaliniz varsa dekoratif bir zemin lambasına sahip olmanız gerekir. Ancak, bu aydınlatma elemanını seçmeden önce odada yeterli alan olduğundan emin olun. Ayrıca, zıt bir görünüm vermek için dikkat çeken, farklı bir tasarım seçebilirsiniz.

Yastıklar

Yastık kılıfları ayrıca yaşam alanınıza güzellik ve modernlik katan parçalar arasında gelir. Kanepeniz sade ve basitse, dekoratif yastık kılıfları kullanarak mekanın havasını yükseltebilirsiniz. Bu noktada renk ve desen seçimlerinizi kişisel zevkinize göre yapabilirsiniz.

Kanepeler

Salona çok sayıda dekoratif unsur eklemeyi planlıyorsanız, kanepenizi nötr renklerde seçmenizi öneririz. Bu resimde ki oturma alanı gibi, kanepenin her türlü dekor teması ve renk paleti ile uyum sağlaması için tercihinizi beyazdan yada açık nötr tonlardan yana kullanabilirsiniz.

Dekoratif tütsü ve kokulu mumlar

Oturma odanızın modern görünmesinin yanı sıra, iyi koktuğundan da emin olmanız gerekir. Bunun için oda boyunca tütsü ve kokulu mumlar kullanabilirsiniz. Bu dekoratif tasarımları yan yana orta sehpaya yerleştirerek daha modern ve ilgi çekici bir dekor unsuru haline getirebilirsiniz.

Aksesuarlar

Tütsü ve mumlar dışında salona yeni aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Örneğin, dekoratif biblolar, sanatsal çalışmalar, modern çerçeve ve posterler yada küçük heykeller salonda daha modern ve davetkar bir stil oluşturmanız için etkili aksesuarlardır.

Halı

Modern görünümlü bir yaşam alanı yaratmak söz konusu olduğunda halı da olmazsa olmaz bir unsurdur. Dahası, bu halılar odanın tüm dekorunu kolayca bir araya getirmenizi sağlar. Seçeceğiniz halı renk ve desen yönünden odanın geri kalanından farklı bir renkte olmalıdır. Bu şekilde daha dikkat çekici ve modern bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Duvar dekorasyonu

Son olarak, doğru bir duvar dekorasyonu yapmak oturma odanızın modern görünmesine yardımcı olabilir. Genellikle, bu alanı süslemek için dekoratif tablolar ve çerçeveler, poster yada film afişleri tercih edilir.. Bunların dışında daha farklı ve modern bir seçenekte, duvara modern raflar dahil etmek, yada mekana farklılık katacak bir duvar çıkartması kullanmaktır.

Bir önceki yazımız olan Minimalist Salon Dekorasyonu için İpuçları başlıklı makalemizde dekorasyon ipuçları, minimalist ve salon dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı